Daniel Gillies - Rozhovor pro About.com

22. srpna 2012 v 14:37 | Michelle |  Interviews
Miláček dámského osazenstva naší redakce Daniel Gillies poskytl rozhovor About.com. Tento charismatický herec hovoří o svých hereckých začátcích, o The Vampire Diaries a samozřejmě o svém novém projektu Saving Hope.

Vyrůstal jste na Novém Zélandě, jak jste skončil u herectví ?
Díky sérii skvělých náhod jsem se zapojoval do různých muzikálů, dramat a dalších divadelních produkcí. Byl to zkrátka přirozený vývoj a herectví se pro mě tak stalo víc než jen fantazií.

Rozumím tomu tak, že jste strávil hodně času na divadelních prknech. Chtěl byste se na ně vrátit ?
Ano, ale abych byl zcela upřímný, mám z toho strach, protože jsem divadlo nehrál už léta - přesněji od roku 2000 a to mě děsí. Zatímco základní prvky zůstávají stejné, duše divadla je jiná.

Můžeme očekávat, že se Elijah objeví i v další sérii?
Rád bych a myslím, že je zde velká pravděpodobnost, že tomu tak bude.


Jaká je vaše nejoblíbenější scéna nebo díl napříč TVD, kde se objevil Elijah?
Mám rád začátek, kdy byla má postava opředena tajemstvím. Byl víc vtipný, nemilosrdný. Když jsem do seriálu nastupoval, měl jsem pocit, že tohle zoufale show potřebuje. Byl to soupeř, krerý znamenal velkou hrozbu. Myslím, že jsem tuto roli a s tím i zodpovědnost, kterou přináší, zvládl dobře. Mám rád spolupráci s Ninou, Paulem, Ianem a Josephem Morganem. Spojuje nás dobré přátelství. Nevybavím si scénu, kterou bych si s nimi neužil.

Kdybyste byl upír, jakou schopnost byste rád disponoval?
Pro mě je vzrušující myšlenka věčnosti. Líbí se mi, že během několika životů můžete zvládnout tolik věcí. Depresivní část lidského bytí je fakt, že jednou všichni zemřeme. Lidé mají na upírech rádi také věčné mládí. Je to ohromující idea, že můžete dosáhnout mistrovské úrovně v několika stovkách oborů v průběhu staletí.

Řekněte nám něco o Saving Hope.
Charlie Harris, kterého hraje Michael Shanks, je ortopedický chirurg, který se má oženit s Alex Reid. V Pilotu mají autonehodu zrovna, když se jedou vzít. Charlie upadne do komatu a díky tomu vídá duše lidí na pokraji smrti.

A vaše postava...
Hraji doktora Joela Gorana, který dorazí v den nehody. Je to ex milenec Alex, kterou se snaží podpořit, ale také si chce někde vytvořit kořeny. Je to zkušený světák a pravděpodobně je i technicky brilantní. Je tak trochu cowboy a myslím, že jeho ego se během operací projevuje víc, než by mělo. Jedna z věcí, které se naučí je, jak obětovat své vlastní zájmy ve prospěch jiných. Je to tulák, na jednom místě nikdy moc dlouho nepobyl. Domnívám se, že nikdy nenalezl míst, které by mohl nazývat domovem po soukromé i profesní stránce. Moc toho o něm zatím nevíme, než že má společnou minulost s Alex.

Připravoval jste se nějak speciálně na svoji roli?
Ne tak docela, ale je to poprvé, co můžu používat svůj vlastní hlas. Budete se tomu smát, ale lidé mě kritizují, říkají, že ten hlas zní nepřirozeně! Ale takhle já vážně mluvím.

Obejvil jste se také v řadě dalších televizních seriálů a filmech. Která role pro vás byla největší výzvou?
Hrál jsem ve filmu Broken Kingdom. Trvalo mi tři herecké roky, než jsem si uvědomil, že tohle pro mě byla nejnáročnější role.

Také jste napsal a režíroval svůj vlastní film. Máte v plánu podívat se ještě někdy za kameru?
Stoprocentně po zbytek svého života. Tak často, jak to jen půjde. Je to báječný pocit. Právě teď píšu svůj další film. Mám rád herce a ve filmovém světě není zdaleka tolik režisérů, kteří vědí, jak s hercem komunikovat. Myslím to vážně. Málokterý režisér umí jednat s herci. Já mám vlastně štěstí, protože se teď díky seriálu setkávám pouze s režiséry, kteří to s herci opravdu umí. Je to vážně náramný pocit.

Sledujete pravidelně nějaký televizní pořad?
Ne, ale musím vynaložit víc úsilí, aby tomu tak bylo. Tady ve městě mám dobrého kamaráda a on mi vždycky říká: ,,Musíš se podívat na The Killing, Breaking Bad a Game of Thrones." Všechny tyhle seriály vypadají slibně, ale z časových důvodů odolávám.

Používáte twitter, abyste udržel kontakt s fanoušky?
Ano, používám. Naleznete mne pod přezdívkou @danieljgillies. Myslím, že twitter je jeden z největších vynálezů v sociální sféře za poslední století. Jsem rád za to, že se lidé mohou touto cestou navzájem najít. Je to síla, která umí skvělé věci.

Co byste rád vzkázal fanouškům?
Děkuji. Děkuji, že jste na stejné vlně jako já. Je úžasné, že někdo takhle podporuje mou práci, že dostávám gratulace - obzvláště poslední dva roky. Je to neuvěřitelné a já jsem rád, že mohu nějakým způsobem lidi potěšit.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kolik má The vampire diaries diváků ? :)

Klik :)

Komentáře

1 BenyG BenyG | E-mail | 16. ledna 2017 v 19:46 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

2 ZdenekJ ZdenekJ | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:35 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na celebrities-blog.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama